“Merhaba Dünya!”

“Merhaba Dünya!”

Brain Kernighan tarafından ilk defa kullanılan “Merhaba Dünya!” kelimesi ile kişisel bloguma başlamak istedim. İlk defa yapılan projelerde genellikle sayfada görünen ilk kelime olan “Hello World!” yaklaşık 553 programlama dilinde ilk atılan adımlarda kullanılıyor.

Bu kadar teknik bilgiyi atlayacak olursak kişisel blogum bu yazıyla internet dünyasına “Merhaba!” diyor. Aslında bu yazı sayesinde blogumda neleri paylaşacağımı sizlerle paylaşacağım.

Öncelikle ben Arda. Freelance olarak web işleriyle uğraşıyorum ancak kişisel blogumda sizlerle kodlar paylaşmayı planlamıyorum. Eğer böyle yazılar paylaşacak olursam en güncel teknoloji haberlerini yayınladığımız VidTekno sitesinde bir rehber olarak yayınlarım. Orayı takipte kalmayı unutmayın. 🙂

Kişisel internet sitemin yan sayfası olarak açtığım bu blogumda gezip gördüğüm yerleri, ilginç olayları, izlediğim filmleri ve okuduğum kitapları paylaşmayı planlıyorum. Öyle her gün yazı girmek yerine belki ayda bir kere yazı girip içimi dökeceğim alan olarak kullanacağım kısaca.

Birkaç bin ziyaretçi yerine birkaç ziyaretçi yeterli olacaktır şimdilik. Kişisel bir blog olarak fazla ziyaretçi hedeflemiyorum.

Bu alana çektiğim fotoğrafları, tüyolar vb. gibi içerikler paylaşabilirim. Yani kısacası sürpriz içerikler sizi bekliyor. Yazıların yanında hakkımda kısmı, sosyal ağlar ve Twitter akışımı görebilirsiniz.

Bir yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.